Janasóczki Attila rendőr alezredes, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a Zemplén Médiacentrumnak mondta el, hogy az eddigi adatok alapján az elkövetők erőszakkal jutottak be az áruházba, a bejárati ajtót is megrongálták. Feltételezhetően nem egyedül hajtották végre a betörést, hanem többen vettek részt benne.
Pénzhez úgy jutottak hozzá, hogy levágták a bankautomata előlapját, majd a benne lévő készpénzből mintegy négymillió forintot vittek magukkal.
A szóvivő szerint a módszer és a végrehajtás gyorsasága arra utal, hogy felkészült, gyakorlott elkövetők állhatnak a bűncselekmény mögött. Az egész akció alig két és fél perc alatt lezajlott, a tolvajok négymillió forintot zsákmányoltak.
Tájékoztatása szerint az áruház riasztórendszere nem közvetlenül a rendőrséghez kapcsolódik. Behatolás esetén először a diszpécserszolgálat kap jelzést, amely értesíti a szerződött vagyonvédelmi céget. Az ellenőrzést követően továbbítják az információt a hatóságoknak.
Miután a rendőrséghez is befutott a bejelentés, a járőrök azonnal a helyszínre indultak, a tettesek azonban addigra már elmenekültek. Az ügyben továbbra is ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás.
Fotó: Zemplén Médiacentrum/Facebook
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
